Product Details
Name
Details
SKU
Materials
304 SST
Weight (kg)
0.059
Manufacturer Part Number
FSCZCV100-M8S
Manufacturer
Iwata
Country of Origin
Japan
Thickness
2.0mm
Width
100mm
Size/Length for Product
100mm
Quantity Per Package
1 pc
Type
For Mounting Vertical Sensors
Applicable Sensors
OMRON E3Z, KEYENCE PZ, SUNX CX, AZBIL HP, OPTEX FA Z
M
M8
Accessories
Hex Nut (SUS304) M8: 2 pcs
1 in stock